حل جدول سودوکو به کمک کامپیوتر

تاریخچه 

سودوکو، مخفف یک عبارت ژاپنی 数字は独身に限る که خوانده می‌شودسوجی وا دوکوشین نی کاگیرو به معنی «ارقام باید تنها باشند» است.

هر چند این بازی برای اولین بار در یک مجله پازل آمریکایی در سال ۱۹۷۹ انتشار یافت، ولی انتشار آن به طور مستمر و پی‌گیر برای نخستین مرتبه بر می‌گردد به ژاپن در ۱۹۸۶ و از سال ۲۰۰۵ این سرگرمی به محبوبیت جهانی دست یافت و نخستین مسابقه ملی آن در سال ۲۰۰۸ در فیلادلفیا، آمریکا برگزار شد.

در ایران برای اولین بار روزنامه همشهری در سال ۱۳۸۵ ه.ش اقدام به چاپ سودوکو به صورت روزانه کرد.هم اکنون هم در بسیاری از مجلات و بعضی روزنامه ها به چاب می رسد.

 قانون بازی

نوع متداول سودوکو یک جدول ۹x۹ است که کل جدول هم به ۹ جدول کوچک‌تر ۳x۳ تقسیم شده‌است. در این جدول چند عدد به طور پیش فرض قرار داه شده که باید باقی اعداد را با رعایت سه قانون زیر یافت:  

  • قانون اول: در هر سطر جدول اعداد ۱ الی ۹ بدون تکرار قرار گیرد.
  • قانون دوم: در هر ستون جدول اعداد ۱ الی ۹ بدون تکرار قرار گیرد.
  • قانون سوم: در هر ناحیه ۳x۳ جدول اعداد ۱ الی ۹ بدون تکرار قرار گیرد

                                                                             منبع>>

دانلود نرم افزار حل جدول سودوکو بدون نیاز به نصب با راهنمای استفاده از آن

/ 2 نظر / 136 بازدید
رضا مقیدنیا

علی اقا این برنامه کار خودته؟ اگه کار خودته که کارت محشر بوده. من خودم برنامه نویسم. یه برنامه واسه حل جدول سودوکو نوشتم ولی به این سریعی حل نمی کنه... الان فکم اویزون شده که چه جوری این برنامه انقدر سریع حل میکنه. اقا میشه باهمدیگه بیشتر اشنا بشیم. لطفا اگه امکان داره شماره موبایلتو برام بفرست... reza_m_n_65@yahoo.com reza.moghayadnia@gmail.com 09122704267 لطفا برای ایمیل یاهوم بفرست

مسعود

ممنونم